TV Games 25 October - 5 November

Want some information around tickets or travel for games please post it in here. Please do not advertise any tickets above face value or they will simply be removed.

Moderator: stevethejack

User avatar

Topic author
stevethejack
Posts in topic: 1
Posts: 47
Joined: 26 Jun 2020 11:26

TV Games 25 October - 5 November

Unread post by stevethejack »

Monday 25th October
19:00 Blackburn U23 v Liverpool U23 - Premier League 2 - LFCTV
19:45 Larne v Linfield N.I. Premiership - Sky Sports Football
19:45 Clydebank v Elgin City - Scottish FA Cup - BBC Scotland, iPlayer & BBC Sport Website
20:00 Getafe v Celta Vigo - La Liga - LaLigaTV
20:00 Girona v Real Zaragoza - La Liga 2 - LiveScore App

Tuesday 26th October
17:30 Spezia v Genoa - Serie A - BT Sport 2
17:30 Venezia v Salernitana - Serie A - BT Sport 3
18:00 Alavés v Elche - La Liga - LaLigaTV
19:00 Borussia Dortmund v Ingolstadt – German Cup - Premier Sports 1
19:45 Arsenal v Leeds - Carabao Cup - Sky Sports Football & Main Event
19:45 Altrincham v Solihull Moors - National League - BT Sport 1
19:45 AC Milan v Torino - Serie A - BT Sport 2
20:00 Espanyol v Athletic Bilbao - La Liga - LaLigaTV
20:30 Villarreal v Cádiz – LA Liga – Premier Sports 2

Wednesday 27th October
03:30 Los Angeles FC v Seattle Sounders - MLS - FreeSports
17:30 Juventus v Sassuolo - Serie A - BT Sport 1
17:30 Sampdoria v Atalanta - Serie A - BT Sport 2
17:30 Udinese v Verona - Serie A - BT Sport 3
18:00 Real Mallorca v Sevilla - La Liga - FreeSports
18:00 Rayo Vallecano v Barcelona - La Liga - LaLigaTV
19:00 Real Betis v Valencia – La Liga TV – Premier Sports 2
19:45 Preston v Liverpool - Carabao Cup - Sky Sports Football & Main Event
19:45 Lazio v Fiorentina - Serie A - BT Sport 1
19:45 Empoli v Inter Milan - Serie A - BT Sport 2
19:45 Cagliari v Roma - Serie A - BT Sport 3
19:45 Borussia Mönchengladbach v Bayern Munich – German Cup - Premier Sports 1
20:00 Nice v Marseille - Ligue 1 - ESPN
20:30 Real Madrid v Osasuna - La Liga – LaLigaTV

Thursday 28th October
00:00 New England Revolution v Colorado Rapids - MLS - FreeSports
00:30 Atlanta United v Inter Miami - MLS - Sky Sports Football
00:30 New York City FC v Chicago Fire - MLS - Premier Sports 1
00:30 DC United v New York Red Bulls - MLS - Premier Sports 2
03:00 Portland Timbers v San Jose Earthquakes - MLS - FreeSports
18:00 Celta Vigo v Real Sociedad - La Liga - LaLigaTV
19:00 Granada v Getafe – La Liga – Premier Sports 1
19:45 Napoli v Bologna - Serie A - BT Sport 1
20:30 Levante v Atlético Madrid - La Liga - LaLigaTV

Friday 29th October
19:30 Hoffenheim v Hertha Berlin - Bundesliga - Sky Sports App
19:45 QPR v Nottingham Forest - Championship - Sky Sports Football & Main Event
19:45 Carrick Rangers v Glentoran – N.I Premiership - BBC iPlayer & BBC Sport Website
20:00 Paris St Germain v Lille - Ligue 1 - BT Sport 2
20:00 Aberystwyth Town v Flint Town United - Welsh PL - S4C Online

Saturday 30th October
11:00 Liverpool U18 v Everton U18 - U18 Premier League - LFCTV
12:30 Fulham v WBA – Championship - Sky Sports Football
12:30 Leicester v Arsenal - Premier League - BT Sport 1
13:00 Elche v Real Madrid - La Liga - LaLigaTV
15:00 Swansea City v Peterborough - Championship - Swans TV
17:00 Verona v Juventus (coverage from 17:15) - Serie A - BT Sport 3
17:20 Barnet v Aldershot - National League - BT Sport 1
17:30 Tottenham v Man United - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
17:30 Eintracht Frankfurt v RB Leipzig - Bundesliga - Sky Sports Football
17:30 Valencia v Villarreal - La Liga - LaLigaTV
19:45 Torino v Sampdoria - Serie A - BT Sport 1
20:00 Reading v Bournemouth - Championship - Sky Sports Football & Main Event
20:00 Barcelona v Alavés - La Liga - LaLigaTV
20:00 Lyon v RC Lens - Ligue 1 - BT Sport 3
20:30 Real Salt Lake v San Jose Earthquakes - MLS - Sky Sports Mix
21:00 EFL on Quest – Highlights - QUEST
21:00 New York Red Bulls v Montreal - MLS - Premier Sports 2
21:15 Sporting Lisbon v Vitoria - Primeira Liga - BT Sport 1 & Red Button
22:30 Match of the Day – Highlights – BBC 1
23:00 Atlanta United v Toronto FC - MLS - Sky Sports Football

Sunday 31st October
01:00 FC Dallas v Austin FC - MLS - FreeSports
07:35 Match of the Day – Highlights – BBC 1
11:30 Inter Milan v Udinese - Serie A - BT Sport 1
10:00 EFL on Quest – Highlights - QUEST
12:00 Motherwell v Rangers - Scottish Premiership - Sky Sports Football & Main Event
12:00 Angers v Nice - Ligue 1 - BT Sport 3
13:00 Cádiz v Real Mallorca - La Liga - LaLigaTV
14:00 Norwich v Leeds - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
14:00 Fiorentina v Spezia - Serie A - BT Sport 2
14:00 Genoa v Venezia - Serie A - ESPN
14:00 Sassuolo v Empoli - Serie A - BT Sport Red Button
14:00 Bordeaux v Reims - Ligue 1 - BT Sport 3
14:30 FC Augsburg v VfB Stuttgart - Bundesliga - Sky Sports App
15:15 Atlético Madrid v Real Betis - La Liga - LaLigaTV
16:00 Brest v Monaco - Ligue 1 - BT Sport 3
16:30 Aston Villa v West Ham - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
16:30 Borussia Mönchengladbach v VFL Bochum - Bundesliga - Sky Sports Football
17:00 Minnesota United v Sporting Kansas City - MLS – FreeSports & Premier Sports 1
17:00 Salernitana v Napoli - Serie A - BT Sport 2
17:30 Getafe v Espanyol - La Liga - LaLigaTV
19:30 Houston Dynamo v Colorado Rapids - MLS - FreeSports
19:45 Roma v AC Milan - Serie A - BT Sport 1
19:45 Clermont v Marseille - Ligue 1 - BT Sport 2
20:00 Real Sociedad v Athletic Bilbao - La Liga - LaLigaTV
20:00 Orlando City v Nashville - MLS - Sky Sports Football
22:30 Match of the Day – Highlights – BBC 1
23:30 Philadelphia Union v FC Cincinnati - MLS – FreeSports

Monday 1st November
17:30 Rayo Vallecano v Celta Vigo - La Liga - LaLigaTV
19:45 Bologna v Cagliari - Serie A - BT Sport 1
20:00 Wolves v Everton - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
20:00 Levante v Granada - La Liga – LaLigaTV

Tuesday 2nd November
02:00 Seattle Sounders v LA Galaxy - MLS - FreeSports
13:00 Atalanta U19 v Man United U19 - UEFA Youth League - BT Sport 1
17:45 Malmo v Chelsea - Champions League - BT Sport 2
17:45 Wolfsburg v RB Salzburg - Champions League - ESPN
19:45 Coventry v Swansea City – Championship - Sky Sports Red Button, App & Swans TV
19:45 Luton v Middlesbrough - Championship - Sky Sports Football & Main Event
19:45 Birmingham v Bristol City - Championship - Sky Sports Arena
19:45 Millwall v Reading - Championship - Sky Sports Red Button & App
19:45 Nottingham Forest v Sheffield United - Championship - Sky Sports Red Button & App
19:45 Peterborough v Huddersfield - Championship - Sky Sports Red Button & App
20:00 Atalanta v Man United - Champions League - BT Sport 2
20:00 Dynamo Kiev v Barcelona - Champions League - BT Sport 3
20:00 Bayern Munich v Benfica - Champions League - ESPN
20:00 Juventus v Zenit St Petersburg - Champions League - BT Sport Red Button
20:00 Sevilla v Lille - Champions League - BT Sport Red Button
20:00 Villarreal v Young Boys - Champions League - BT Red Button

Wednesday 3rd November
07:00 Hokkaido Consadole Sapporo v Shonan Bellmare or Yokohama FM v FC Tokyo - J League - FreeSports
17:45 Real Madrid v Shakhtar Donetsk - Champions League - BT Sport 1
17:45 AC Milan v FC Porto - Champions League - ESPN
19:45 Blackburn v Fulham - Championship - Sky Sports Football & Main Event
19:45 Bournemouth v Preston - Championship - Sky Sports Red Button & App
19:45 Barnsley v Derby - Championship - Sky Sports Red Button & App
19:45 Blackpool v Stoke - Championship - Sky Sports Red Button & App
19:45 Cardiff v QPR - Championship - Sky Sports Red Button & App
20:00 WBA v Hull - Championship - Sky Sports Red Button & App
20:00 Borussia Dortmund v Ajax - Champions League - BT Sport Red Button
20:00 Liverpool v Atlético Madrid - Champions League - BT Sport 2
20:00 Man City v Club Brugge - Champions League - BT Sport 3
20:00 RB Leipzig v Paris St Germain - Champions League – ESPN
20:00 Sheriff Tiraspol v Inter Milan - Champions League - BT Sport Red Button
20:00 Sporting Lisbon v Besiktas - Champions League - BT Sport Red Button
22:30 EFL on Quest – Highlights - QUEST

Thursday 4th November
07:00 EFL on Quest – Highlights - QUEST
15:30 Flora v Anorthosis Famagusta - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
15:30 Kairat Almaty v FK Qarabag - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
17:45 Brondby v Rangers - Europa League - BT Sport 2
17:45 Genk v West Ham - Europa League - BT Sport 3
17:45 Monaco v PSV Eindhoven - Europa League - BT Sport Red Button
17:45 Galatasaray v Lokomotiv Moscow - Europa League - BT Sport (on-line only)
17:45 Legia Warsaw v Napoli - Europa League - BT Sport (on-line only)
17:45 Lyon v Sparta Prague - Europa League - BT Sport (on-line only)
17:45 Olympiakos v Eintracht Frankfurt - Europa League - BT Sport (on-line only)
17:45 Real Sociedad v Sturm Graz - Europa League - BT Sport (on-line only)
17:45 AC Omonia v FC Basel - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
17:45 AZ Alkmaar v CFR Cluj - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
17:45 Gent v Partizan Belgrade - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
17:45 LASK v Alashkert - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
17:45 Lincoln Red Imps v Slovan Bratislava - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
17:45 Maccabi Tel-Aviv v HJK Helsinki - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
17:45 Randers FC v FK Jablonec - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
17:45 Zorya Luhansk v CSKA Sofia - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
20:00 Leicester v Spartak Moscow - Europa League - BT Sport 1
20:00 Ferencvaros v Celtic - Europa League - BT Sport 2
20:00 Tottenham v Vitesse Arnhem - Europa Conference League - ESPN
20:00 Roma v Bodo/Glimt - Europa Conference League - BT Sport 3
20:00 Marseille v Lazio - Europa League - BT Sport Red Button
20:00 PAOK v FC Copenhagen - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
20:00 Rennes v NS Mura - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
20:00 Slavia Prague v Maccabi Haifa - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
20:00 Union Berlin v Feyenoord - Europa Conference League - BT Sport (on-line only)
20:00 Antwerp v Fenerbahce - Europa League - BT Sport (on-line only)
20:00 Bayer Leverkusen v Real Betis - Europa League - BT Sport (on-line only)
20:00 Red Star Belgrade v FC Midtjylland - Europa League - BT Sport (on-line only)
20:00 Dinamo Zagreb v Rapid Vienna - Europa League - BT Sport (on-line only)
20:00 SC Braga v Ludogorets - Europa League - BT Sport (on-line only)

Friday 5th November
19:30 Mainz v Borussia Mönchengladbach - Bundesliga - Sky Sports Football
19:45 Larne v Crusaders - N.I. Premiership - BBC iPlayer & BBC Sport Website
19:45 Empoli v Genoa - Serie A - BT Sport 2
19:55 Sudbury v Colchester - FA Cup - BBC 2, iPlayer & BBC Sport Website
20:00 Southampton v Aston Villa - Premier League - Sky Sports PL & Main Event
20:00 Athletic Bilbao v Cádiz - La Liga - LaLigaTV
20:00 RC Lens v Troyes - Ligue 1 - BT Sport 3
Last edited by stevethejack on 25 Oct 2021 07:37, edited 33 times in total.



Post Reply